24 cze 2019

Warsztaty z Robotyki 2019 podsumowanie

Stowarzyszenie Aktywne Kosakowo otrzymało grant z Urzędu Gminy  na przeprowadzenie warsztatów z robotyki dla dzieci i młodzieży. Jest to już kolejna edycja tych zajęć.

Warsztaty z robotyki odbywały się popołudniami w miesiącu maju. W  sumie uczestniczyło w nich 25. dzieci. Zainteresowanie było ogromne i rejestrację do grup zakończyliśmy już w dniu otwarcia internetowych zapisów. Z dotacji zakupiono zestawy robotów Edison. Dzieci mogły również korzystać z Ozobotów i Photonów, w które Biblioteka jest wyposażona. Staraliśmy się przeprowadzić zajęcia w sposób ciekawy demonstrujący wszystkie możliwości zestawów.

W przyszłości chcielibyśmy kontynuować projekt, tak aby techniką i programowaniem zainteresować następne grupy dzieci i młodzieży i być może utworzyć grupę pasjonatów tej dziedziny techniki.

W tej chwili można z zasobów bibliotecznych wypożyczyć również roboty  tj. Ozoboty i Edisony. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Kosakowo do skorzystania z tych możliwości i wraz z dziećmi do zabawy w robotykę.

Za pomoc przy organizacji warsztatów dziękujemy współprowadzącemu Jędrzejowi Parzuchowskiemu i pracownikom Biblioteki Publicznej w Kosakowie, na czele z panią Anną Paturej.

Prezentacja wraz z linkami do ciekawych stron związanych z nauką robotyki.

[Best_Wordpress_Gallery id=”19″ gal_title=”Robotyka 2019″]

Zapraszamy również do relacji z poprzedniego roku https://aktywnekosakowo.pl/warsztaty-z-robotyki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *