Ilustracja przedstawia żeńską drużynę siatkówki Aktywne Kosakowo.
08 paź 2023

Rozpoczęcie sezonu siatkarskiego przez drużynę damską

Po niemal czteroletniej przerwie swoją działalność wznowiła damska drużyna Stowarzyszenia Aktywne Kosakowo. „Lejdis Aktywne Kosakowo”, bo dokładnie pod taką nazwą grają nasze zawodniczki, przystąpiły dziś do turnieju siatkówki halowej w ramach Amatorskich Turniejów Siatkówki na Pogórzu.

Dziewczyny, pomimo że zagrały ze sobą po raz pierwszy w oficjalnym meczu, pokazały niesamowity charakter. Ambicję i wolę walki widać było u każdej naszej zawodniczki.
Tylko niewiele zabrakło, aby w debiucie wygrać cały turniej. W kluczowym meczu sędzia przez niedopatrzenie uznał metrowe zagranie w aut zawodniczki przeciwnej jako prawidłowy punkt dla przeciwnika. Gdyby nie ten błąd, następny punkt zdobyty przez nasz zespół przesądziłby o naszej wygranej w tym meczu i całym turnieju. Mimo, że zdobyliśmy ten kolejny punkt, to dwa następne trafiły w ręce przeciwniczek, które ostatecznie wygrały mecz.

Praca sędziego nie należy do łatwej, dlatego rozumiemy i akceptujemy pomyłkę. Byliśmy bardzo blisko dużego sukcesu a ta sytuacja to dla nas po prostu łyżka dziegciu w beczce miodu.
Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce na podium, co i tak jest ogromnym sukcesem, zważywszy że był to debiut. Dziewczyny pokazały pazur i tym meczem zbudowały silny fundament pod budowę dobrej, zgranej drużyny.

Bilans z pięciu rozegranych meczów? • 3 wygrane • 1 porażka

Kolejne mecze już wkrótce! Tymczasem przedstawiamy komplet wyników naszej drużyny:
1. Lejdis Aktywne Kosakowo – Kampari Przodkowo 2:1
2. Lejdis Aktywne Kosakowo – Royal Concert Volley Team 2:1
3. Lejdis Aktywne Kosakowo – Zmieszane 1:2
4. Lejdis Aktywne Kosakowo – Kaszubki 2:0

Klasyfikacja generalna:
1. Kampari Przodkowo
2. Zmieszne
3. Lejdis Aktywne Kosakowo
4. Royal Concert Volley Team
5. Kaszubki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *