potop
10 wrz 2017

Podsumowanie Rowerowego Potopu AZS

Pogoda za oknem nie rozpieszcza przez co ciężko jest pójść pobiegać czy pokonać rowerem kilkanaście kilometrów. Wykorzystując słabszą aurę pogodową chcielibyśmy podsumować tegoroczny Rowerowy Potop AZS. Jak już pewnie nie raz słyszeliście czy widzieliście, przez jakieś bilbordy czy ulotki, a najwięcej na naszym profilu stowarzyszeniowym, jak co roku przez AZS przy pomocy Stena-line organizowana jest jedna z lepszych wakacyjnych sportowych wydarzeń.

Bazując na zeszłorocznym doświadczeniu z imprezą, w tym roku zamiast szosowej kilometrówki, zdecydowaliśmy się na trasę MTB i wiecie co? Było fantastycznie. Trasa wymagała oczywiście małego dostosowania roweru do leśnych szlaków, troszkę większej kondycji, ale za to mogliśmy cieszyć oko widokami, z którymi na co dzień nie mamy styczności. Krajobraz i pejzaż tej głębokiej palety barw natury, porośniętych mchem skał, gęstych lasów i bajecznych jezior w okolicy tworzyły taki klimat, że niestraszne nam były strome podjazdy, przeprawy przez leśne potoki czy też przeciskanie się między głazami.

Jeżeli chodzi o organizację całej zabawy, można ją podsumować jednym słowem – bez zarzutu! Naprawdę zaplecze techniczne i pomoc medyczna na każdej trasie stały na wysokim poziomie. W każdym momencie można było liczyć na wsparcie i pomoc. Jeżeli jeszcze nie byliście w Szwecji, nie mieliście okazji jej zwiedzić a lubicie rodzinne wycieczki z dzieciakami to polecamy Wam tego typu wakacyjną atrakcję. Wśród wielu tras przygotowanych przez przewodników jest specjalna trasa rodzinna dzięki której można zwiedzić każdy ciekawy zakątek Karlskrony. Każdy znajdzie trasę dla siebie.

W przyszłym roku ponownie chcemy się zmierzyć z kolejną trasą. Będzie to prawdopodobnie trasa 140km lub ponownie trasa MTB z tą małą różnicą, że w przyszłym roku urozmaicimy ją sobie o możliwość kąpieli w pobliskich jeziorach.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego wypadu już za rok. Poniżej przedstawiamy krótki filmik z wyprawy.